Головна Новини України завтра очікується повне блокування руху вантажівок у пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ»

завтра очікується повне блокування руху вантажівок у пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ»

by Max

Державна митна служба попереджає, що 18 лютого буде заблоковано рух у пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ».

Як повідомляє у телеграмі пресслужба відомства, очікується повне блокування руху.

«У неділю, 18 лютого, очікується повне блокування руху для вантажних транспортних засобів в обох напрямках. Для цього до польсько-українського кордону прямують фермери з Німеччини, Бельгії, Нідерландів та Франції, які мають намір взяти участь у масштабній акції протесту», – йдеться у повідомленні.

У відомстві додають, що станом на сьогодні черга на вʼїзд у пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» складає 550 вантажівок, в електронній черзі на виїзд очікує 820 транспортних засобів.

Читайте також: У ДПСУ припускають, що через протест польських фермерів на кордоні затримується гуманітарна допомога

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

Читайте також: Блокування кордону Польщею: Зеленський сказав про «порушення принципів солідарності» і згадав про Росію

Напередодні ситуацію на українсько-польському кордоні обговорили польський і український прем’єри. За словами Дениса Шмигаля, йшлося про зростання обʼєму імпорту, зокрема зернових, з РФ і третіх країн до ЄС.

Водночас 15 лютого міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський заявив, що технічні переговори з Україною щодо запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції на завершальному етапі. За його словами, нові правила мають бути сформульовані до кінця березня. Українська сторона про такі строки не повідомляла.

Новини по темі