Головна Новини України Зеленський повідомив про візит до Болгарії

Зеленський повідомив про візит до Болгарії

by Max

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що прибув з візитом до Болгарії.

«Софія. Болгарія. Проведу ґрунтовні переговори з Премʼєр-міністром Ніколаєм Денковим, зустрінуся з президентом Руменом Радевим, урядовцями, парламентарями, політиками, журналістами», – написав він у телеграмі.

За його словами, під час цих зустрічей обговорюватиметься оборонна підтримка, євроатлантична інтеграція України, саміт НАТО, гарантії безпеки та реалізація «формули миру».

У Софії посилені заходи безпеки на тлі візиту Зеленського

Днями кілька болгарських ЗМІ повідомили про візит президента України Володимира Зеленського до Болгарії у четвер, 6 липня, посилаючись на неофіційну інформацію. Офіційно ці дані не підтверджували.

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев в інтерв’ю TV1 сказав, що «підготовка до такого візиту тривала вже деякий час» і не є публічною. «Мені особисто шкода, що інформація потрапила в публічний простір, тому що давайте не забувати, що Україна є державою, яка перебуває у стані війни, і її глава держави є мішенню у цій війні», – сказав Тагарев.

Ймовірний візит Зеленського до Софії збігається з ухваленням парламентом Болгарії декларації на підтримку членства України в НАТО. Декларацію від 4 липня підтримав парламентський комітет із зовнішньої політики, і голосування щодо декларації включено до проєкту порядку денного парламенту на цей тиждень. Болгарські ЗМІ повідомляють, що візит Зеленського стане можливістю висловити подяку Болгарії за допомогу та зробити нові запити щодо підтримки України.

Візит Зеленського до Болгарії, яка є членом НАТО та Євросоюзу, відбудеться за кілька днів до саміту НАТО 11-12 липня у Вільнюсі, на якому, як очікується, обговорять членство України в НАТО та нову військову допомогу.

Новини по темі