Головна Lifestyle Чому не купаються на західному узбережжі Південної та Північної Америки: цікаві факти

Чому не купаються на західному узбережжі Південної та Північної Америки: цікаві факти

by Max

Велика берегова лінія, що тягнеться від кордонів Чилі на півдні до Канади на півночі практично повністю позбавлена курортних пляжів. Якщо на цих же широтах в Атлантичному океані купаються майже цілий рік, то заходити в води Тихого океану місцеві жителі не ризикують. Чому на західному узбережжі Америки немає популярних пляжів?

Про це розповідає Ukr.Media, повідомляє KURAZH.

Негостинний Тихий океан

Відомі бази відпочинку на берегах Тихого океану, звичайно ж, є. У Чилі найулюбленішим туристичним напрямком є місто Аріка — край вічного літа. Клімат регіону славиться найбільшою кількістю сонячних днів у році. Найпівденніший курорт — місто Ікіка. Сюди приїжджають в основному самі чилійці.

Не менш знамениті Мексиканські туристичні центри, наприклад, Акапулько. Місцеве населення і туристи охоче плескаються в місцевих бухтах.

Однак на березі Тихого океану дійсно не зустрінеш нікого, крім спортсменів в гідрокостюмах. Люди обходять природні пляжі стороною, вважаючи за краще океанській воді прозору гладь басейнів при готелях.

Виною цьому є холодна океанська Перуанська течія (течія Гумбольдта). Це потужний водний потік, що йде з боку Антарктиди на північ уздовж західного узбережжя Південної Америки.

Жарти Перуанської течії

Течія сягає півночі Перу, де холодна вода з глибин змішується з прогрітими сонцем тропічними водами на поверхні. В результаті температура поверхні океану біля узбережжя не перевищує 15-16 °C. Багато туристів вважають таку температуру занадто низькою і не комфортною для купання.

Але проблема полягає не тільки в цьому. У південних регіонах Америки водні потоки піднімають з дна водорості та різне сміття. Вода стає живильною для риб, але брудною і відразливою для людей.

Дещо інша ситуація складається на Тихоокеанському узбережжі Мексики й США. Тут вода тепліше — від 20 до 25 °C, але на узбережжі відпочити й тихо поплавати не вийде.

Тут так само небезпечно на узбережжі й купаються тут тільки екстремали.

Величезні хвилі постійно норовлять зіштовхнути з ніг на березі, а на воді захльостують голову, заважаючи дихати. До того ж існує небезпека бути віднесеним у відкритий океан течією. Місцеві вважають за краще відпочивати на пляжі.

У цих умовах безпечніше і спокійніше прохолоджуватися в басейні. Або ж їздити на тихі курорти Атлантичного узбережжя Америки. Воно більш спокійне, ніж Тихоокеанське.

Новини по темі