Головна Lifestyle Науковці розгадали таємницю голландського корабля XVII століття

Науковці розгадали таємницю голландського корабля XVII століття

by Max

Вчені розгадали таємницю голландського військового корабля XVII століття, який зазнав аварії біля узбережжя Англії, перевозячи плити з високоякісного італійського мармуру.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на SkyNews.

Корабель затонув у 1672 році та був виявлений у 2019 році біля узбережжя Сассекса дайв-операторатором Девідом Роннан.

Вченим був потрібен певний час, щоб ідентифікувати уламки нідерландського військового корабля Klein Hollandia, який був побудований у 1656 році та належав Адміралтейству Роттердама.

Науковці встановили, що корабель брав участь у всіх великих битвах Другої англо-голландської війни з 1665 по 1667 рік.

Експерти розповідають, що стан уламків зберігся досить добре, щоб дати велику кількість інформації про те, як будувалися голландські кораблі 17-го століття.

“Ідентифікація дає можливість зазирнути назад у 17 століття, даючи нам можливість більше дізнатися про морську історію цього періоду та відкрити скарби, які були під водою протягом сотень років”, – розповідають науковці.

Після того як знайшли корабель йому було надано найвищий рівень захисту відповідно до Закону про захист затонулих кораблів 1973 року.

Зазначається, що значна частина дерев’яного корпусу, гармати, італійські мармурові плитки та шматки італійської кераміки були серед матеріалів, знайдених на морському дні.

Новини по темі