Головна Новини України умови навчання українських пілотів на F-16 розроблять в найближчі тижні

умови навчання українських пілотів на F-16 розроблять в найближчі тижні

by Max

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявляє, що умови навчання українських пілотів на винищувачах F-16 будуть розроблені найближчими тижнями.

«Разом із моїми британськими, данськими та бельгійськими колегами ми вітаємо новину про те, що Сполучені Штати готові схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Умови будуть розроблені найближчими тижнями. Україна може розраховувати на непохитну підтримку Нідерландів та їхніх міжнародних партнерів», – написав Рютте у твіттері.

За даними ЗМІ, американський президент Джо Байден повідомив лідерам «Групи семи», що США підтримуватимуть зусилля з підготовки українських пілотів на F-16. Цю заяву Байдена вже привітав прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Хоча днями видання The New York Times із посиланням на неназваного високопоставленого українського чиновника повідомило, що декілька європейських країн готові передати американські винищувачі F-16 Києву, але США поки не дозволяють їм навчати українських пілотів, зокрема, через високу вартість літака. Україна неодноразово просила в США літаки F-16, але отримувала відмову..

Читайте також: Зеленський: «коаліцію винищувачів», окрім Британії та Франції, підтримали Нідерланди

Під час візиту до Лондона президента України Володимира Зеленського уряд Великої Британії заявив, що влітку почне навчати українських пілотів. Це перша офіційно оголошена програма навчання українських пілотів на західних винищувачах.

Новини по темі