Головна Lifestyle “Як не можна садити редис”: Помилки які призводять до того, що редис витягується, дрібніє, виростає волокнистим

“Як не можна садити редис”: Помилки які призводять до того, що редис витягується, дрібніє, виростає волокнистим

by Max
“Як не можна садити редис”: Помилки які призводять до того, що редис витягується, дрібніє, виростає волокнистим

Редиска — чи не перший овоч, який з’являється у нас на столі з городу. Хтось хрумтить смачною та свіжою редискою вже у травні, хтось у червні. Але початок літа — це завжди смачний салат зі своїм редисом, зеленою цибулею і кропом, інформує KURAZH.

Сьогодні розповімо як не можна садити редис, які помилки найчастіше допускають садівники в процесі посіву редиски, в результаті чого рослина витягується, а овоч виростає дрібним.

Занадто рано

Безумовно, редиска — культура холодостійка. Так, вона витримає, температуру близько +5…+7 градусів. Але проростати буде вкрай повільно (а то й зовсім насіння не зійде), рослини будуть слабкі. Крім того, поживні речовини з холодного ґрунту засвоюватимуться набагато гірше. Тому з настанням весни найкраще висаджувати редис у теплицю, а посіви на ніч закривати плівкою.

У затінені місця

Проблема нестачі світла дуже часто зустрічається тоді, коли редис садять, знову ж таки, дуже рано, та ще й у теплицю, де надходження світла обмежене. Редису потрібне сонячне світло, інакше його бадилля витягуватиметься, коренеплід погано формуватиметься. В результаті чого редиска виросте дрібною і поганою.

У важкий ґрунт

Редису потрібний пухкий і легкий ґрунт. У важкому глинистому він дуже погано зростатиме, через брак повітря в ґрунті коренеплоди повільно розвиватимуться, зростатиме лише надземна частина. Крім того, не підійде сильно закислений ґрунт. Ідеальний ґрунт для редиски — легкий, з нейтральною кислотністю.

У ґрунт, рясно присмачений органікою

Всю органіку під редиску краще вносити восени. Не варто намагатися “зігріти” грядки навесні гноєм. Якщо посіяти редис у ґрунт, від душі присмачений органікою, редис дасть багато зелені, а коренеплоди не зав’яже. А якщо вони й виростуть, то будуть пухкими, м’якими та несмачними.

У сухий ґрунт з рідкісними поливами надалі

Редиска — вологолюбна культура. При нестачі вологи вона почне витягувати, коренеплоди виростуть дрібними, подовженими. Тому поливати її потрібно регулярно при пересиханні верхнього шару ґрунту. Якщо у вас немає можливості приїжджати часто на дачу та поливати посадки, зробіть систему крапельного поливу або мульчуйте рослини. Тому що якщо редиску поливати нерегулярно, допускати посухи, а потім переливати ґрунт, коренеплоди потріскаються. Поливати редиску краще ввечері підігрітою водою, щоб ґрунт на довше залишався теплим.

Занадто густо

Ідеальна відстань між коренеплодами — 3-5 см. Якщо ви впевнені в якості насіння, ґрунту, можете відразу посіяти редис на такій відстані. А можна спочатку посіяти його частіше, а потім прорідити. Посаджена занадто щільно редиска виросте дрібною, адже живлення та вологи їй не вистачатиме.

Занадто глибоко

Якщо посадити насіння занадто глибоко, по-перше, воно довго сходитиме, а може і зовсім не зійти. А по-друге, редиска виросте волокнистою, кострубатої форми. Оптимальна глибина посіву — близько 1 см.

Новини по темі