Головна Новини України «Навчальний полігон та склади БК» – в ОК «Південь» розповіли, як армія РФ використовує Джарилгач

«Навчальний полігон та склади БК» – в ОК «Південь» розповіли, як армія РФ використовує Джарилгач

by Max

Керівниця Обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк каже, що російські військові використовують захоплений острів Джарилгач на Херсонщині під навчальний табір для мобілізованих, а також можуть розміщувати там свої склади. Про це вона сказала в коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

«Вони намагаються готувати свіжомобілізованих, тих, хто не має підготовки додаткової і потребує її. Крім того, бачимо і спостерігаємо за інтенсивністю автівок, які туди постачаються. Цілком імовірно, що десь там розосереджуються і склади, типу польових складів боєкомплекту», – сказала вона.

Острів Джарилгач навряд чи є стратегічно важливим обʼєктом для російських військових, найімовірніше, вони поки що почуваються там у безпеці, зазначила спікерка.

«Цілком імовірно, що користуючись тим, що це заповідна зона, вони розраховують, що ми не будемо атакувати унікальний острів і намагаються таким чином для себе використати його як додаткове збереження своїх запасів. Тобто, граючи на гуманності українців, намагаються отак використовувати і природні запаси наші також», – зауважила Гуменюк.

Читайте також: «Можуть знищити назавжди»: експерти про острів Джарилгач, який Росія перетворює у військову базу

19 травня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що російські окупаційні війська з’єднали острів Джарилгач з материковою частиною Херсонської області біля селища Лазурне.

Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить у національний природний парк «Джарилгацький». Острів Джарилгач на заході продовжується довгою піщаною косою, яку від суходолу відділяє вузька протока. Лазурне розташоване за 2 км від коси.

Херсон і правобережжя Херсонщини українські війська деокупували восени минулого року. Проте частина Херсонщини все ще перебуває під російською окупацією.

Новини по темі